Trápí vás neefektivní správa objednávek a chyby v dokumentacích?
Umíte nastavit na Vašich e-shopech různé doporučené zboží pro různé typy zákazníků? Coalshop connector od společnosti coalios s. r. o. ano! „Jedná se o expertní řešení pro propojení libovolného e-shopu a informační systémy HELIOS Easy a iNuvio,“ prozrazuje v tiskové zprávě společnosti coalios její produktový manažer Michal Kašpar.
Mnoho společností disponující e-shopem a podnikovým ERP systémem zajisté řeší, jak přesně, co nejrychleji a efektivně propojit e-shop a ERP do ostrého provozu. Ono to jde celkem snadno. „Naše nová služba coalshop connector je expertní řešení pro propojení libovolného e-shopu a informačních systémů HELIOS Easy a iNuvio. Coalshop neřeší jen otázku přenosů dat z a do e-shopu, ale řeší komplexně veškeré otázky propojení se světem e-commerce,“ vysvětluje produktový manažer společnosti coalios s. r. o. Michal Kašpar.
Výše zmíněné řešení propojuje nejen e-shopy, ale také aplikaci pro obchodníky. Řešení je také nezávislé na jediném informačním systému nebo e-shopu a je snadno přenositelné na jiné projekty. Další podrobnosti zmiňuje ve svém výčtu Michal Kašpar: „Jde o systém s mohutnou parametrizací a obecné řešení vhodné pro libovolné projekty – obtížně budete průřezem ERP hledat řešení s tolika možnostmi,“ upozorňuje. „Tím tak eliminuje nešvar průřezem custom řešení informačních systémů, kdy téměř každá implementace má zdroje pro dané prvky jinde – typicky popisky produktů pro různé e-shopy,“ dodává produktový manažer a specialista na e-commerce Michal Kašpar.
Nová unikátní logika, kdy je možné i nestandardní zdroje jednoduše namapovat do polí, které e-shop potřebuje. Přesně takový nástroj by se mohl hodit mnoha společnostem. Coalshop connector obsahuje veškeré nástroje, jak splnit standardní i custom požadavky, a to s mnohem menší námahou než u jiných řešení. Včetně nástrojů parametrizace drtivé většiny zdrojů v API. Proto pokud ve standardu API chybí nějaký parametr, nejde se cestou, že se custom rozšiřuje programově API, ale používají se k tomu standardní nástroje, pomocí kterých si custom parametr vytvoří i uživatel.
Ve standardu jsou všechny zdroje připraveny na multishop, multicurrency, multilanguage. Proto je tak možné např. definovat alternativní zboží pro B2B zákazníky na slovenském e-shopu, zatímco český B2C zákazník bude mít zobrazeny alternativní produkty zcela jiné.
Propojení e-shopu s ERP? Bezpečnost především!
Za pozornost stojí vysoká bezpečnost přenosů, a to díky vícevrstvé architektuře. Komunikace s e-shopem je postavena na Graph QL API. Výhodou tohoto typu API je jeho vyšší výkonnost oproti běžnému standardu typu REST. GRAPH QL je považován za nástupce REST a bylo zvoleno kromě větší výkonnosti také jako vhodnější pro řešení individuálních úprav. Celou API komunikaci zajišťuje aplikace Helios Data Manager. O bezpečnost se rovněž stará speciální middleware část aplikace, která běží v cloudu a zajišťuje aktualizaci bezpečnostních klíčů komunikace a rovněž monitoruje komunikaci a je schopna odhalit typické chování při pokusech o bezpečnostní průnik do serveru provozovatele obchodu.
Zmíněná aplikace HDM zajišťuje také transformace dat, čili překlady, aby si světy e-shopu a ERP rozuměly a zároveň je možné do aplikace nahrát i různá API pro různé dodavatele e-commerce řešení, takže zákazník může mít e-shop od více dodavatelů najednou. HDM dále řeší validace dat a v případě zjištěný chyb či anomálií aktivně informuje e-shop či uživatele. Součástí je také systém logování veškerých datových toků. Aplikace má uživatelskou část ve webovém prostředí, kde uživatel je schopen měnit konfigurace jednotlivých e-shopů, logování a dalších ovládacích prvků. Tyto ovladače může využít i v prostředí HELIOSu.
Ovládací prvky product managementu a dalších funkcí může uživatel využívat v prostředí HELIOS, ale je také možné tyto prvky spouštět ve webovém prostředí a ovládat řadu prvků i mimo ERP. Toto je převažující trend zejména pro firmy, u kterých se o produkty starají externí pracovníci, kteří preferují webové aplikace před strukturou klasických ERP. Není třeba jim připravovat vzdálenou plochu a přístupy do ERP apod.
\
Je to vždy o lidech.
Coalshop connector je velmi vyspělým nástrojem. „Stále však platí, že pro správné fungování to potřebujete správně nastavit a individuální požadavky vysvětlit e-shop týmu a poskytovat mu součinnost tak, aby projekt mohl naběhnout velmi rychle,“ vysvětluje Michal Kašpar. „Coalshop má propracovanou metodickou dokumentaci, takže jeho standard může nasazovat libovolný konzultant. Pro jakýkoliv projekt má coalios tým špičkových konzultantů, kteří mají velké zkušenosti s integracemi světa ERP a e-commerce a provedou zákazníka celým procesem a pomohou navrhnout a realizovat řešení, které bude efektivní průřezem ERP i shopu,“ zdůrazňuje Kašpar.
Nástroj propojení e-shopu s ERP systémem může poskytnout řadu výhod i pro dodavatele e-shopu. Dodavatel e-shopu získá komunikační platformu a rychle může splnit i nejnáročnější požadavky. Má k dispozici simulační prostředí, může si implementovat jen pár vybraných atributů a netrávit desítky hodin napojováním dat, které pak ani nevyužije.