Myslete na následný rozvoj informačního systému HELIOS!

Květen 19, 2023

V dalším díle našeho pravidelného blogu o ERP systémech a jejich nesporných výhodách pro každý podnik se zaměříme na to, jak správně najít spolehlivého partnera. Tím je samozřejmě i naše společnost coalios!

Většina společností, které se zabývají vývojem informačních podnikových systémů (ERP), prodávají svůj produkt prostřednictvím takzvané partnerské sítě. Mezi největší výhody tohoto modelu patří určitě fakt, že díky tomu se může vlastník produktu plně věnovat vývoji a rozvoji takového ERP systému a jeho partner prodeji, implementaci a následné péči o zákazníka.

Během svého výběru vhodného partnera se určitě zaměřte na reference. Ty naše najdete na webu https://coalios.cz/ Oslovte své známé, zákazníky, či dodavatele, jaký mají ERP systém a jaké s ním mají zkušenosti. Zaměřte se na firmy, které dělají podobný typ byznysu jako Vy. Rozhodně se nebojte jim také položit dotaz, s čím jsou ve svém systému nespokojeni. Tuto informaci můžete využít v zadávací dokumentaci jako bod, ke kterému chcete od Vašeho partnera vypracovat řešení.

Důležitá je také podpora a rozvoj Vašeho ERP systému!

A co další krok? Vybraným partnerům zašlete zadávací dokumentaci s prosbou o rámcovou nabídku. Do tohoto užšího výběru nevybírejte zbytečně mnoho kandidátů. Znakem zkušeného implementačního partnera bude sada upřesňujících dotazů, v lepším případě žádost o schůzku se zadavatelem. Na takové schůzce si vzájemně vyjasníte zadání a nabídku vám sestaví přímo na míru. Zároveň budete mít možnost lépe poznat způsob práce a členy budoucího implementačního týmu.

Nezapomeňte, že při výběru ERP systému hraje hlavní roli navržené řešení v jeho celkové ceně. Taková cena se většinou skládá z: 

  • ceny za licenci (jednorázově, nebo ročně),
  • za provoz a z ceny za implementační práce. 

Pokud máte v rámci zadávací dokumentace nějaké specifické požadavky, měly by být uvedeny v navrženém řešení a součástí celkové ceny. 

Posledním bodem, který je dobré vyřešit již při výběru implementačního partnera, je následná podpora a rozvoj Vašeho informačního systému HELIOS iNuvio nebo Easy. Včetně zaškolení uživatelů při spuštění systému. Nespokojte se s dodavatelem, který ve své nabídce nemyslel dále, než je spuštění systému. Naše společnost rozhodně daleko dopředu myslí a HELIOS jedině od coalios není pouhým rýmem, ale jasným faktem.

erp4


Coalsoft

Využívejte Váš HELIOS moderně a naplno.

Zásady pro ochranu osobních údajůZásady používání cookies© 2024 coalios s.r.o.