Jakub Kalát - nový výkonný ředitel společnosti

Duben 14, 2022

Před nedávnem rozšířil tým coalfamily nový výkonný ředitel coalios! Stal se jím Jakub Kalát, jenž oplývá bohatými zkušenostmi nejen s HELIOS iNuvio. Jakub posílil naše řady od našeho partnera Asseco Solutions, takže je zajisté tím nejpovolanějším a odhodlaný pomoci menším a středním podnikům řídit jejich aktivity přehledně a efektivně. Více zajímavostí se dočtete v rozhovoru.

 

Jakube, vítej v týmu. Jak jsi se dostal na pozici výkonného ředitele?

To byla spíš taková náhoda. Se zakladatelem coaliosu Michalem Uhlířem se známe. Oba jsme vyrůstali na stejném sídlišti (smích). No a když jsem zjistil, že se Michal pouští do partnerství s Assecem, tak jsme se o tom samozřejmě bavili a v rámci těchto diskuzí jsme s Michalem zjistili, že na spoustu věcí máme stejný pohled. Protože jsem již delší dobu přemýšlel o návratu do Letohradu, tak slovo dalo slovo a jsem tu. Když se nad tím zamyslím, tak to byla neskutečná náhoda a akce kulový blesk. Prostě hozená rukavice, která se nenechává ležet.

 

Co tě na této práci nejvíce láká?

To, že jsme na úplném začátku a můžu být u zrodu něčeho úplně nového. Udělat to podle sebe a zúročit dosavadní zkušenosti.

 

V čem vidíš největší potenciál nové společnosti coalios?

To je jednoduché. Jednak jsou to lidi, a to jak v coalisou, tak v celé coalfamily. To, co za těch pár měsíců zvládli, je až neskutečné. Během pár měsíců postavili tým konzultantů a obchodníků a v tuto chvíli jsou již všichni certifikovaní pro prodej a implementaci systémů HELIOS přímo od výrobce Asseco Solutions. Zadruhé je to systém, který si vybrali. HELIOS iNuvio je prostě osvědčené řešení pro malé a střední firmy, které pokrývá široké možnosti nasazení bez ohledu na obor nebo velikost dané firmy. A v neposlední řadě jsou to zkušenosti s integracemi nejrůznějších systémů a vývojem webových a mobilních aplikací, které má druhá část coalfamily. Což jsou témata, která jsou v dnešním světě ERP aktuální.

 

HELIOS iNuvio je taková stavebnice

 

S Heliosem máš bohaté zkušenosti z tvého předchozího zaměstnání u Asseco Solutions, je to tak? Jak dlouho jsi u našeho partnera pracoval a na jaké pozici? Věříš, že dokážeš přenést své zkušenosti pro coalios?

Ano, je to tak. V Asseco jsem strávil téměř 5 let. Začínal jsem jako Key Account Manager na brněnské pobočce. Měl jsem na starosti vybrané portfolio zákazníků a rozvoj jejich systémů. Po cca roce jsem zaskakoval na přímém prodeji a měl na starosti akvizice nových zákazníků. Poslední dva roky jsem byl na pozici Team leadera pro všechny Key Account Managery pro HELIOS iNuvio. Nejen, že věřím, ale udělám pro to všechno. To je hlavní důvod, proč jsem tady. Samozřejmě vím, že to nebude jednoduché, ale kdo se bojí, nesmí do lesa.

 

V čem spatřuješ největší výhody Heliosu pro menší a střední podniky?

Vždy s oblibou říkám, že HELIOS iNuvio je taková stavebnice. A nejen proto, že jsem vyrostl na stavebnici CHEVA (úsměv). Díky tomu, jak je svět HELIOSu navrhnut, je každý zákazník schopen si postavit vlastní řešení složené z jednotlivých modulů nebo návazných řešení, tak jak vyhovuje jemu a jeho podnikání. A ve chvíli, kdy zákazník změní nebo rozšíří své podnikání, tak HELIOS nezůstává pozadu, ale změní se s ním. A je úplně jedno, jestli ta změna proběhne jedním velkým krokem, nebo postupně v etapách. Zároveň je iNuvio dostatečně otevřené vůči okolnímu světu a dalším systémům. A to je to, s čím chceme v coaliosu našim zákazníkům pomáhat. Postavit funkční řešení, které podchycuje potřeby jejich firem. Řešení, které jim pomáhá, šetří čas a lidské kapacity.

 

Máme perfektně postavený tým

 

Co říkáš na rodinu coalfamily? Věříš, že se podaří úspěšně firmám pomáhat v efektivním řízení podniku?

Co říkám na coalfamily? Bude to znít jako strašné klišé, ale jsem naprosto nadšený z toho, jak celý tým funguje a jak mě přijal. Jsem tu jen pár dní, ale připadám si jako bychom se všichni znali. Holt jsme ze stejného těsta (úsměv).

Proč si vybrat z tvého pohledu coalios? 

Proč si vybrat coalios? Protože máme perfektně postavený tým. Máme zkušenosti s implementacemi v korporátní sféře, i v segmentu malých a středních firem. Naši konzultanti jsou bývalí uživatelé HELIOSu, takže máme znalost i z běžného provozu a rozumíme jazyku našich zákazníků. Jsme certifikovaným partnerem pro HELIOS iNuvio, který jsme schopni rozšířit o mobilní a webové aplikace, případně integrovat na další systémy. Jsme přesně to, co dnešní zákazník potřebuje.


Coalsoft

Využívejte Váš HELIOS moderně a naplno.

Zásady pro ochranu osobních údajůZásady používání cookies© 2024 coalios s.r.o.