„HELIOS si můžete přizpůsobit dle svého gusta!“ zdůrazňuje Jakub Cvejn

Září 02, 2022

Chcete řídit svůj podnik chytře? Pak využijte HELIOS iNuvio! Jeden z nejrozšířenějších podnikových informačních systémů pro malé a střední podniky. „Za jeho největší výhodu považuji modulárnost, variabilní cenu a uživatelskou ohebnost,“ vypočítává mimo jiné v rozhovoru HELIOS konzultant Jakub Cvejn. 

Aktuální top projekt? Propojení Shoptetu a HELIOS iNuvio! 

Jakube, v týmu coalfamily na pozici konzultanta společnosti coalios už působíš nějaký ten pátek. Jak se ti ve společnosti fajn lidí zatím líbí a na co se aktuálně zaměřuješ?

V coalfamily jsem nesmírně spokojený, jsou tu fajn lidi, se kterými můžu sdílet nejen pracovní prostředí, ale sejdeme se i ve volném čase. Aktuálně se zaměřuji na projekt propojení Shoptetu a HELIOS iNuvio, do kterého mě zasvětil Michal Kašpar. Dále jsem díky Kubovi Kalátovi a Filipovi Šubrtovi dostal možnost nakouknout pod pokličku obchodním záležitostem, nově se účastním obchodních porad a také se snažím získávat nové zákazníky díky prvotní komunikaci přes telefonické hovory. V neposlední řadě se stále snažím zdokonalovat v práci s HELIOSem a jezdit na konzultace a prezentace se zákazníky.

Nedávno jsi úspěšně vystudoval vysokou školu. Prozraď našim čtenářům, co přesně jsi studoval za obor a co tě dovedlo ke coalfamily?

Studoval jsem na Univerzitě Pardubice na Dopravní fakultě Jana Pernera obor Dopravní management, marketing a logistika. Tento obor plynule navazoval na obor z bakalářského studia, takže jsem se v něm rozhodl pokračovat i v inženýrském studiu. Do coalfamily mě přivedl Michal Uhlíř (jednatel společnosti), který se mě zeptal, zda bych u něho nechtěl pracovat. Byl jsem za tu nabídku moc rád. S Michalem se už nějaký ten pátek známe hlavně díky hokejbalu. V mých dorosteneckých letech nám dělal rozhodčího a já na něj nehezky pokřikoval na hřišti. (smích) Ale teď zase trošku vážně, že má Michal firmu jsem zaregistroval ještě dříve, než mi vůbec nějakou práci nabídl. Pracovalo u něj mnoho mých kamarádů, a tak ještě, než založil coalios, jsem si říkal, že by bylo super u nich pracovat a spojit tak užitečné se zábavou. To se díky bohu povedlo a jsem tady a moc si to užívám!

Vše děláme na plný COALe!

Coalfamily, to není jen slogan a práce do morku kostí, ale také kupa volnočasových aktivit a zábavy. Nedávno jste běželi 8 kilometrů v rámci Jablonské osmičky. Užil sis to?

No užil… (smích) Pršelo, byla zima a foukal celkem silný vítr. Prostě ideální počasí na běhání! Ale ne, na to, jak se mi ráno nechtělo, tak jsem si to užil na plný COALe! Snažil jsem si držet pořád stejné tempo a nejdůležitější pro mě bylo, abych doběhl do cíle v nějakém rozumném stavu. Po závodě mě totiž čekal skvělý oběd u babičky!

Teď už ale pojďme k věci. V čem spatřuješ největší výhody informačního systému HELIOS iNuvio?

HELIOS iNuvio jich má mnoho. Když se o tom s někým bavím nebo se mě někdo z mých známých nebo potencionálních zákazníků zeptá: „Proč bych měl ten Helios chtít, co to umí, co to vlastně je?“ Většinou na tuto otázku odpovídám asi takhle: „Je to velice rozsáhlý informační systém, který má mnoho modulů a funkcionalit a vy si ho můžete stavět jako stavebnici. Může sloužit firmám se stamilionovým obratem, ale také menším firmám, které jsou teprve na začátku svého fungování.“ Takže za jeho největší výhodu považuji právě modulárnost, variabilní cenu a uživatelskou ohebnost. Můžete si HELIOS přizpůsobit dle svého gusta!

Disponuješ v HELIOSU nějakou specializací, na kterou se nejvíce zaměřuješ?

V současné době je to spíše stálé učení. Nejvíce se zabývám základním ovládáním, nástroji přizpůsobení, nástroji pro řízení procesů a z modulů jsou to skladové a obchodní moduly.

Neexistuje něco, co bychom nedokázali zvládnout

HELIOS iNuvio disponuje řadou modulů. Jedním z nich jsou sklady. Jak náročný je proces dát do pořádku firmám přehled v jejich skladech?

V první řadě záleží hlavně na samotném zákazníkovi, na jeho aktivitě a zájmu, aby implementace proběhla v co nejkratším možném termínu a také na tom, v jakém stavu má svá aktuální firemní data a zda se dají snadno naimportovat. Pokud má zákazník ve firmě „nepořádek“, potom se ten proces stává maličko složitější, ale není to nic, co by se nedalo zvládnout.

Nedávno nás posílil produktový manažer Michal Kašpar, který se zaměřuje na propojení HELIOSU se Shoptetem, což ještě nikdo jiný neumí a nedělá. Bude tohle právě devíza coaliosu?

Určitě, je to skvělý nápad. V současné době se na tomto projektu podílím jako tester a taková „pravá“ ruka Michala Kašpara Myslím, že na tohle hodně firem uslyší a bude to jeden z hlavních důvodů, kvůli kterému si vyberou právě HELIOS iNuvio, a i firmy, které už Helios mají, tak budou chtít Shoptet connector zavést.

Jakými slovy bys pozval nové potencionální partnery ke spolupráci právě s týmem coalios? A chystáte ještě nějaké novinky?

Přijďte, zavolejte, napište, popovídáme si, společně najdeme to nejlepší řešení. Jsme skvělá parta lidí, implementace nebude jen starost, ale i radost! Péče o zákazníka u nás nekončí přijatou fakturou, ale chceme se zákazníkem udržovat dlouhodobý vztah a být mu oporou!


Coalsoft

Využívejte Váš HELIOS moderně a naplno.

Zásady pro ochranu osobních údajůZásady používání cookies© 2024 coalios s.r.o.